Podpůrně-terapeutická skupina pro adolescenty nabízí průběžnou podporu všem dospívajícím dívkám a chlapcům přibližně ve věku 12 – 19 let, kteří na své malé či velké starosti (i radosti) nechtějí být sami. Dívky a chlapci zde zažívají povzbuzující zkušenost z kolektivu vrstevníků, kteří mají porozumění pro životní zkušenost toho druhého. Je zde prostor pro sdílení zkušeností, názorů, radosti i zklamání. Ve skupině můžeš najít podporu při nacházení nových cest ke svým blízkým i k sobě.

Do skupiny je možné přinést jakékoliv téma. Nejčastěji mluvíme o problémech s rodiči, s vrstevníky, sourozenci, ale také o starostech sám se sebou.

K využívání podpůrně-terapeutických skupin nás vede dobrá zkušenost, že i malá skupina může člověku poskytnout nesrovnatelně větší podporu, než jakou dokáže nabídnout individuální konzultace. Pestřejší je také paleta nápadů a zkušeností, ze které je při hledání řešení problémových situací možno vybírat. Skupina potvrzuje pravidlo, že sdílená starost je menší a sdílená radost mnohonásobná.

Skupina je tu pro Tebe každou sudou středu od 16:00 do 17:30 hod. Vede ji Mgr. Kateřina Herrmannová.

Letáček zde.

Sk pro adolescenty

Skupina je dobrovolná, je pro Tebe zdarma a je otevřená, což znamená, že můžeš přijít kdykoliv v průběhu roku – jednorázově či pravidelně.