Projekt je zaměřen na snížení výskytu domácího násilí v Jihočeském kraji a to prostřednictvím systematické práce s násilnými osobami. Výstupem projektu je tedy funkční platforma, násilné osoby, které v době projektu do služeb vstoupili a realizovaná informační kampaň cílená více směry.
Aktivity projektu:
Aktivita je zaměřena na vznik platformy organizací a institucí regionu, které se při své práci s násilnými osobami setkávají, nebo se jich toto dotýká. Centrem této platformy pak bude organizace žadatele a partnera, které společně komplexní pomoc násilným osobám nabízí. Díky vzniklé platformě tak bude podchyceno výrazně více násilných osob, než se tomu tak děje v současnosti, kdy práce s těmito násilnými osobami je spíše nahodilá.
Za účelem zlepšení práce s násilnými osobami proběhne speciální vzdělávání, zaměřené na práci s těmito osobami určené pro obě organizace zapojené do projektu.
Projekt je zaměřen na několik cílových skupin (násilné osoby, odborná veřejnost a široká veřejnost). Budeme realizovat informační aktivity, které seznámí jak odbornou tak širokou veřejnost s nabídkou služeb pro násilné osoby a umožní, aby se informace o těchto službách dostala co nejvíce násilným osobám, které pak služby mohou využívat. (Viz např. Kulatý stůl)
V rámci této části aktivity bude probíhat sociální a terapeutická práce s násilnými osobami.
Budou probíhat:
Realizátorem projektu je Theia – krizové centrum o.p.s. s partenerem Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú.
Projekt je financován z prostředků Norských fondů, spravovaných Nadací Open Society Fund Praha, částkou 630 000 Kč.